Македонската Царина заплени големо количество дрога

Македонската Царина запленила поголемо количество дрога и за тоа ќе информира директорот на Царинската управа Ванчо Каргов на прес конференицијата која ќе се одржи денеска во 15.30 часот.

Од Царината засега не соопштуваат каде, за кој тип и за колкаво количество дрога се работи, а не откриваат ништо ниту за инволвираните во случајот.

28.12.2013 - 11:48
Фото: 
економски.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега