Залутан куршум погоди девојче во скопски Бутел

Залутан куршум вчера попладне погоди малолетничка во Бутел.

Според информациите од полицијата, куршумот влегол во прозор од куќа на улицата „Петар Манџуков“ во Бутел. За среќа, девојчето не заработило посериозни повреди.

Според инфомациите на Курир, девојчето заработило изгореници од куршумот кој допрел до нејзиното тело.

 

 

28.12.2013 - 10:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега