Да му помогнеме на малиот Кристијан

6 годишниот Кристијан Панов боледува од посебен вид на епилепсија. (Encephalopathia,Hydrocephalus opperata-V.Prudens.Epilepsia). За неговото лекување во Турција потребни се 3.000 евра, но неговото семејство нема можност да ги обезбеди. Затоа апелираат до сите хуманиграѓани кои можат со своја донација да помогнат во лекувањето на Крситијан. 

Донаторска-денарска сметка

200002642183186

Стопанска банка АД Скопје

 

 

27.12.2013 - 12:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега