Таткото и мајката на Тијана не сакаат да ги дадат парите на други болни дечиња!

 

Министерството за здравство на Србија ги советувало родителите на малата Тијана која почина по операцијата во Хјустон, да ги донираат парите за други болни деца, но тие се одлучиле да не ги послушаат и парите да ги дадат на Инстутутот за мајки и деца.

Небојша и Јелена Огњатовиќ и покрал апелот да ги доделат парите на друго болно детенце на кое итно му е потребна помош за да му се направи операција која ќе му го спаси животот, сепак се одлучија да не му ги донираат парите нему, туку на Институт. Се работи за 1,6 милиони евра кои останале на сметката на семејството по смртта на Тијана, кои би можеле да спасат живот на друго детенце.

- Треба да им биде срам. Знаевме дека ќе биде така и дека никој нема да ги допре тие пари. Свесни ли се што прават, но моето дете му треба помош, вели за српскиот Курир таткото на малата Ангела на која итно и треба помош.

 

27.12.2013 - 12:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега