НЕВЕРОЈАТНО: Плетвар е најтоплата точка - еве ги моментаните температури низ Македонија

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во републиката  се одвива тековно, по суви коловози. Магла со видливост до 50м. имаме на пат.правец Петровец-Катланово и Скопје.На планинските превои и осојничавите места коловозите се наместа влажни.  Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани - Делчево, Виница - Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија - Удово и Катланово-Велес.

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

+1

Струга

+1

Кочани

     +1

Страцин

+1

Ресен

+3

Делчево

+1

Куманово

0

Крушево

+4

Смојмирово

-2

Маџари

-3

Кичево

+2

Струмица

-2

Тетово

 0

М.Брод

-3

Велес

0

П.Шапка

-3

Буково

+4

Неготино

+3

Гостивар

-3

Ѓавато

/

Д. Капија

0

Стража                       

+2

Плетвар

+7

Удово

+3

Маврово

0

Пресека

/

Гевгелија

+5

Дебар

0

Железнец

+3

Кула

+1

Битола

+2

Штип

-1

Петровец

-1

Прилеп

+3

Сарамзалино

+3

 

 

Охрид

+4

Павлешенци

+2

 

 

 

 

22.12.2013 - 17:49

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега