Да му се одземе дозволата на хирургот на кралиците на силиконот

Изгледот на Тијана Ѓуричиќ (23) и Сања Јојиќ (26) не ги шокираше само граѓаните на Србија туку и докторот Милан Цолиќ кој смета дека нивниот естетски хирург не траба повеќе да работи.

- Како што уметникот одбива да се потпише под делото за кое мисли дека не е добро, така и естетскиот хирург треба да одбие да работи интервенција за која знае дека нема да даде задоволителни резултати. Ги видов фотографиите на овие две девојки и тврдам дека тоа не би го направил за било каква надомест. На колегата, чии раце ова е дело, би му ја одзел лиценцата, бидејќи можеби овие млади девојки не биле свесни до крај во што се впуштаат. Замислете што се случува кога кожата ќе се отпушти. Се приметува дека интервенциите на колегата се лоши – вели овој еминентен српски стручњак за естетска хирургија.

- Апсолутно не не интересираат туѓите мислења и ние за себе сме си преубави. Нема да откриеме кој ни ги правеше операциите, но имавме поддршка од хирургот – велат за Блиц Тијана и Сања.

22.12.2013 - 13:13

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега