ВИДЕО: Борко од Германија им ги честиташе празниците на сите во Македонија

Борко Ристовски,голамнот на македонската ракометна репрезентација и на германски Гумерсбах беше главна ѕвезда по мечот со Лемго кој неговиот тим го доби со 33:32 благодарние на одбранетите 3 пенали во последните 2 минути. По завршувањето на мечот новинарите со право најмногу се интересираа токм за нашиот репрезентативец, а тој доби можност од Германија да ги поздрави Македонците на својот мајчин јазик, по што и репортерот му се заблагодари на јазик за кој тој си мислеше дека е македонски

22.12.2013 - 12:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега