Видео: Ван Бомел со црвен картон замина во пензија

Марк ван Бомел вчера во дресот на ПСВ го одигра својот последен натпревар и стави крај на богатата кариера. 

Играчот кој помина 21 сезона на терените важеше за еден од највалканите и мнигу често добиваше жолти и црвени картони, а тоа не изостана и на неговиот последен натпревар.

 

најчитано сега