ВИДЕО: Вака може да заврши фудбалски меч само во Англија

На неверојатен начин фудбалерите на Ватфорд изборија пласман во финалето за доигрување за влез во Премиер лигата. Голманот одбрани пенал па во контра дадоа гол...

најчитано сега