Инфаркт фудбалски финиш каков што не се гледа секој ден!

Фудбалерите на Ватфорд изборија пласман во финалето за доигрување за влез во Премиер лигата. првиот меч го загубија од Лестер со 1:0, а потоа на реваншот во судиското продолжение имаа 2:1, резултат кој не беше доволен за анулирање на негативата. Воедно за гостите беше досуден пенал и тоа во судиското продолжение, но Алмуња го одбрани ударот од единаесет метри, а на спротивната страна преку брза контра Динеј постигна гол за 3:1.

 

 

најчитано сега