ВИДЕО: Нова туристичка атракција на Алпите

Нова туристичка атракција на Алпите. Станува збор за стаклена структура на планинскиот врв Агије ди Миди. Стаклената структура,која се  создаваше три години, се наоѓа над кањонот, а од неа посетителите ќе можат да уживаат во прекрасна глетка.

Оваа стаклена структура се  наоѓа на висина од 3.842 метри. 

19.12.2013 - 11:02

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега