ФОТО: Најслаткиот Дедо Мраз на светот

 

Во хотелот „Hilton Americas" во центарот на Хјустон  е изложен Дедо Мраз од половина тон темно чоколадо. Околу него во хотелот има и млаи чоколадни џуџиња.

Неговата изработка чинела околу пет илјади американски долари и дека биле потрошени 400 часови.

Чоколадниот Дедо Мраз сепак не е за јадење бидејќи е премачкан со лак.

19.12.2013 - 10:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега