ВИДЕО: Тенкови одглавуваат камиони од снег во Русија

Како што пишува  британскиот Телеграф, на југузападот на Русија во Волгоград, камионите кои се заглавени во снег ги извлекува војската со помош на тенкови.

Ова се случувало неколку пати во денот и тоа на повеќе локации низ градот.

Погледнете...

19.12.2013 - 10:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега