Сарачини на средба со претседателите на стопанските комори

Министерот за економија Ваљон Сарачини денеска ќе се сретне со претседателите на Стопанската комора на Македонија, Сојузот на стопански комори и на Комората на северозападна Македонија.

Според најавите, на средбата, што ќе се одржи во Министерството за економија, ќе се разговара за економијата во изминатата година, како и за очекувањата за идната година. 

19.12.2013 - 10:00

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега