Хурем: Животот во Турција ми беше загрозен

Позната како Хурем од серијата „Сулејман Величествениот“, турската актерка Мирјем Узерли призна дека животот во Турција и бил загрозен и дека не планира да се врати таму.

„Морав да заминам од Турција. Се обидов да скокнем од тераса поради сето тоа. Направив многу грешки. Си зададов напорно темпо, работев како машина и по цели ноќи учев текстови. Мојот живот стана серијата и Хурем“,  изјави актерката која треба да се породи во јануари.

 Покрај тоа додаде дека никогаш нема да му се врати на нејзиниот свшеник, само се надева дека еден ден ќе собере сили да му прости затоа што ја напуштил.

19.12.2013 - 09:53

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега