Екстремен студ во делови на Македонија оваа ноќ - еве ги моменталните температури низ земјата

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

-4

Струга

-4

Кочани

-2

Страцин

-4

Ресен

-6

Делчево

-8

Куманово

-6

Крушево

-2

Смојмирово

-7

Маџари

-2

Кичево

-5

Струмица

-4

Тетово

-5

М.Брод

-12

Велес

-4

П.Шапка

-6

Буково

-4

Неготино

-3

Гостивар

-2

Ѓавато

/

Д. Капија

-4

Стража                       

-5

Плетвар

-5

Удово

0

Маврово

-4

Пресека

-4

Гевгелија

+1

Дебар

-5

Железнец

-6

Кула

-8

Битола

-2

Штип

-4

Петровец

-4

Прилеп

-1

Сарамзалино

-2

 

 

Охрид

-2

Павлешенци

-4

 

 

 

 

19.12.2013 - 00:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега