Густа магла кај Петровец

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во републиката  се одвива тековно, по суви коловози. На планинските превои и осојничавите места коловозите се наместа влажни. Намалена видливост поради магла: Петровец – 50м. Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани - Делчево, Виница - Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија - Удово и Катланово-Велес.

 

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

18.12.2013 - 19:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега