ФОТО: Тој сака да биде погребан во Twix ковчег

Kарл Пилкингтон ја истражувал смртта во различни култури и тоа го натерало да оди Гана во продавница каде изработуваат ковчези по нарачка.

Неговата желба било да го закопаат во ковчег во форма на чоколадотоTwix, бидејќи тоа било неговото омилено чоколадо, а и девојка му го обожавала, па затоа ковчегот бил двоен.

 Тој останал изненаден кога ги видел ковчезите во форма на коза и чоколадни еклери..

18.12.2013 - 16:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега