ВИДЕО: Верувале или не - направена е маица која не се валка

Студент од Франција направил маица која не е можно да ја извалкате. Таа е направена од полиестер со комбинации на хемикалии кои се отпорни на течност.

Маицата содржи честици на силициум диоксид, на која слободно може да истурате кечап, мастило, млеко, пиво, вино и било која друга течност.

 Таа ќе се најде на пазарот во мај идната година. Погледнете...

18.12.2013 - 16:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега