Во Маврово пролет - еве ги моменталните температури низ Македонија

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

+7

Струга

+6

Кочани

+6

Страцин

+8

Ресен

+5

Делчево

+5

Куманово

+3

Крушево

+7

Смојмирово

+7

Маџари

+5

Кичево

+4

Струмица

+6

Тетово

+5

М.Брод

0

Петровец

+4

П.Шапка

+7

Буково

+6

Кула

+5

Гостивар

+6

Ѓавато

+1

Велес

+5

Стража                       

+7

Плетвар

8

Неготино

+12

Маврово

+11

Пресека

/

Д. Капија

+5

Дебар

+5

Железнец

+3

Удово

+8

Битола

+6

Штип

+2

Гевгелија

+10

Прилеп

+6

Сарамзалино

+3

 

 

Охрид

+5

Павлешенци

+8

 

 

 

 

14.12.2013 - 12:00

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега