Донација од САД за АРМ

Министерот за одбрана Талат Џафери денеска ќе присуствува на церемонијата за примопредавање на опрема донирана од САД.

Началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески, амбасадорот на САД во Македонија Пол Волерс, военото аташе на САД, полковник Џефри Предмор, како и шефот на Канцеларијата за билатерална соработка на САД исто така ќе бидат дел од церемонијата која ќе се одржи во Техничко-ремонтниот центар Скопје, во населбата Ѓорче Петров. 

13.12.2013 - 09:51
Фото: 
Канал5

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега