Македонија мрзне - се разбудивме на -10 степени

 

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус еден, а дневната од пет до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Утринската температурата ќе се спушти до минус шест, а дневната ќе се искачи до осум степени.

13.12.2013 - 09:11

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега