ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Не работи полицискиот број 192

 

Полицискиот број 192 во моментов е надвор од функција и според информациите на Пресс24 бројот на кој граѓаните ги пријавуваат итните случаи не функционира поради изведување на градежни работи во близина на Центарот за известување и командување.

Се очекува бројот 192 повторно да биде во функција по 20:00 часот, а до тогаш МВР апелира граѓаните кои имаат потреба да се обратат до полицијата да ја користат бесплатната линија на центарот за управување со кризи 195.

 

 

12.12.2013 - 16:51

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега