Јове Кекеновски ќе се кандидира за претседател на Македонија

 

Универзитетскиот професор Јове Кекеновски утре ќе ја промовира својата номинација за претседателски кандидат.

Промоцијата ќе се одржи на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Република Македонија на претседателските избори во 2014.

 

Според најавите, Кекеновски ќе објави и делови од програмата со која ќе ги освојува гласачите.

 

12.12.2013 - 13:45
Фото: 
globusmagazin.com.mk

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега