Груевски денеска ќе договори нова германска инвестиција

 

Македонскиот премиер Никола Груевски, денеска ќе присуствува на потпишување на Договор за инвестиција со германската компанија „Marquardt GmbH”.

Потпишувањето на Договорот ќе се одржи денеска во 14 часот во Владата на Република Македонија. 

 

12.12.2013 - 13:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега