Четири млади момчиња дрско ја пустошеле Струмица

 

Тројцата струмичани Ш.М.(25), А.А.(24), Н.Н.(35) од Струмица и радовишанецот Џ.А. кривично ќе одговараат за 11 тешки кражби. 

СПоред полицијата, четворицата крадци во месец ноември опустошиле куќи, станови, патнички возила и цркви низ Струмица и си присвоиле пари, мобилни телефони, златен накит, ловна и воздушна пушка, камери и 13 бакарни казани.

Украдениот накит арамиите го продавале во златари во Струмица.

 

12.12.2013 - 12:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега