ФОТО: Еве како треба да изгледа идеалната жена

 

Погледнете ги фотографиите и  ќе се уверите дека мажите и жените  имаат сосема различна претстава за тоа како треба да изгледа иделаната жена.

Еве што мислат жените.

Од група мажи и жени било побарано да ги одберат најубавите карактеристики кај група позанти  жени, па од нив бил направен фоторобот.

Еве што мислат мажите.

 

Дефинитивно  мажите и жените имаат различна претстава за тоа како изгледа иделана жена.

 

12.12.2013 - 12:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега