Двајца браќа тортурирале мајстор за 700 денари

 

25 годишниот тетовчанец Р.Б. и неговиот 30 годишен брат Н.Б. си заработија кривични пријави, откако ограбиле и претепале свој сограѓанин. 

Според информациите на полицијата, двајцата браќа, на 4. август годинава се сретнале со 35 годишниот Ф.М. и побарале од него да заврши некои градежни работи. Ф.М. се фатил за работа, а двајцата браќа го нападнале и од него украле мобилен телефон, 10 евра и 100 денари.

 

12.12.2013 - 12:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега