ВИДЕО: На оваа девојка и тече крв наместо солзи

 

19- годишната Делфина Кадењео од Доминикана боледува од Хематидрозис, ретка болест која се манифестира со капки крв наместо солзи.

“Луѓето се плашеа од мене, мислеа дека сум заразна. Децата ми се смееа. Морав да го напуштам училиштето бидејќи децата ме исмеваа“ – раскажува девојката, која поради оваа болест се обидела и да се самоубие.

Делфина раскажува како си ја пронашла љубовта на својот живот.

- “Но оваа болест ми помогна да ја откријам љубовта на мојот живот. Мојот вереник ја слушнал мојата приказна и дојде да ме посети во болница. Тогаш ми рече дека сум преубава. Бев пресреќна“ – раскажува Делфина

12.12.2013 - 12:36

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега