Пинк е жена на годината

 

Популарното списание „Billboard“ ја прогласи пејачката Пинк за жена на годината.

- Премногу сум изненадена и оваа награда многу ми значи, изјави Пинк.

Пинк е добитничка на  три Греми и шест МТВ награди.

12.12.2013 - 12:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега