Неверојатен студ во Македонски Брод - еве ги моменталните температури низ Македонија

 

 

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

   +9

Струга

 +4

Кочани

+6

Страцин

   +4

Ресен

 +5

Делчево

+5

Куманово

  +6

Крушево

+4

Смојмирово

+5

Маџари

  +6

Кичево

  0

Струмица

+4

Тетово

  +5

М.Брод

  -5

Петровец

+7

П.Шапка

  +3

Буково

 +4

Кула

+3

Гостивар

  +2

Ѓавато

 +5

Велес

+7

Стража                       

  +2

Плетвар

 +4

Неготино

 +10

Маврово

 +6

Пресека

 +6

Д. Капија

+4

Дебар

 +4

Железнец

 +2

Удово

+8

Битола

  0

Штип

 +5

Гевгелија

+9

Прилеп

 +3

Сарамзалино

 +7

 

 

Охрид

 +3

Павлешенци

 +5

 

 

 

 

12.12.2013 - 12:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега