ВИДЕО: Еве како се кршеше споменикот на Цар Душан

Телевизијата „Алсат-М“ објави видео снимка од обидот да се урне споменикот на Цар Душан лоциран на мостот Око, кај Археолошкиот музеј во Скопје.
 
Според информациите на Алсат-М, пред споменикот се појавиле 20 - 30 лица, меѓу кои, објавува телевизијата, имало и високи функционери на ДУИ. Инцидентот се случи ноќта меѓу петокот и саботата.
 
 
Вчера напладне, пак, група граѓани се обидоа да го покријат споменикот со “црна наметка на срамот“, но, тие беа спречени од полицијата.
 
 
ВИДЕО: Алсат - М
 
08.12.2013 - 15:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега