Наместо рушење, Цар Душан ќе добие црна наметка на срамот

Граѓанинот кој ја покрена иницијативата за денешниот протест пред споменикот на Цар Душан, денеска за Плусинфо најави дека има промена на планот - наместо отстранување на скулптурата, таа ќе се покрие со црна наметка на срамот.

Според Африм Гаши, овој протест треба да го нагласи фаактот дека ниедна институција не знае кој го поставил споменикот и да се искаже ставот на граѓаните.

07.12.2013 - 11:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега