Две години без музичката легенда Гоце Арнаудов

 

На денешен ден пред две години Македонија се обои во црно кога животот го загуби македонската легенда Гоце Арнаудов. Пејачот почина на 52-годишна возраст.

Инаку, Гоце е роден во Струмица на 19 август 1959, а започнал да свири и пее уште на десетгодишна возраст.  

Гоце Арнаудов има запишани преку 200 песни, учествувал на сторина фестивали, од кои на преку 60 има добиено прво место.

 

06.12.2013 - 13:02
Фото: 
лимбо

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега