ВИДЕО: Првото интервју на Нелсон Мендела

 

Нелсон Мендела го дал своето прво интервју во 1961 година.  Африканците сакаат политичка независност и на изборите да се гласа по принципот „еден човек-еден глас“, изјави тогаш Мендела. Погледнете...

06.12.2013 - 12:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега