Вистинска плавуша - Парис Хилтон ги смеша Мендела и Мартин Лутер Кинг

 

Парис Хилтон синоќа сакајќи да оддаде почит на починатиот Нелсон Мендела, на Твитер мислејќи дека објавува негов цитат, објави цитат од Мартин Лутер Кинг помладиот.

На социјалните мрежи се зборува дека ова е лажен твит.

06.12.2013 - 10:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега