Привршуваат подготовките за прослава на Бадник

 

Граѓанското здружение Одбор за традиционална прослава на Бадник во Скопје по 22-ри пат ќе ја орагнизира прославата на овој христијански празник.

од здружението информираат дека се направени сите подготовки за успешно одвивање на манифестацијата. Останува во четврток да бидат презентирани кумот и Здравичарот за Бадник 2014. 

Кумот за Бадник 2014 година со пајтон ќе замине со преодниот Ќуп, откако ќе прими благослов од поглаварот на МПЦ г.г. Стефан.

06.12.2013 - 10:22
Фото: 
кис.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега