Канческа-Милевска работно ќе го прошета Свети Николе

 

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска работно ќе го прошета Свети Николе.

Предвидено е Канческа-Милевска да оствари средба со градоначалникот Зоран Тасев на која ќе присуствуваат и директорите на културните институции ќе се разговара за унапредувањето и развојот на  културата во овој град.

Министерката ќе го посети и Народниот Музеј во Свети Николе каде се изложени дел од предметите пронајдени  на археолошкиот локалитет Била Зора. 

06.12.2013 - 09:21
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега