Премиерот Груевски на Бизнис-форум во Скопје

 

Претседателот на Владата, Никола Груевски, денеска ќе биде дел од Бизнис-форумот  во организација на Кабинетот на министерот за привлекување странски инвестиции, Бил Павлески и Европската стопанска комора на Централна и Источна Европа.

За време на форумот, повеќе од 40 компании од Централна и Источна Европа ќе се запознаат со можностите за инвестирање во земјава.

Настанот ќе се одржи на Скопскиот саем со почеток во 10 часот.

06.12.2013 - 09:13

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега