Загина возач на Плетвар- се судриле „Голф“ и „Сканија’

 

Попладнево околу 18 часот и 30 минути на патот Прилеп- Градско кај превојот Плетвар дошло до судир на автомобил марка „голф“ со скопски регистарски таблички и товарно возило „сканија“ со прилепски регистарски таблички. 

Од повредите возачот на автомобилот, Јоле А. од село Деово, починал на лице место.

Сообраќајот е во рпекин а полицијата врши увид.

05.12.2013 - 21:28

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега