Ураганот „Ксавер" и се заканува на Чешка

 

Во Чешка од вечерва се очекува студен бран и ветер, а се очекува да падне и снег. Како што јавува МИА, во петок, во северниот дел од земјата се очекува ураганот Ксавер, кој денеска создава проблеми над Скандинавија.

Силината на циклонот може да достигне брзина од 130 километри на час, а температурите на воздухот ќе се движи од од минус еден до три степени Целзиусови.

05.12.2013 - 15:56

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега