Скандал: Украдени парите кои беа донирани за малата Нора

 

Хрватското министерство за финансии откри голема измама со парите за малата Нора која за жал го загуби животот и го обои Балканот во црно. Според информациите на српскиот Курир, дел од парите за 5-годишната Нора која го загуби животот поради тежок облик на леукемија, биле потрошени, а родителите на малата Нора вината ја бараат токму во здружението кое ги собираше парите.

За малата Нора целиот Балкан се крена на нозе и беа собрани 573.000 евра. Детенцето беше оперирано во Филаделфија, но за жал го загуби животот.

Засегга не се знае кој ги земал парите. Истрагата е во тек.

05.12.2013 - 12:36
Фото: 
курир.рс

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега