Се повеќе растат цените на овошјето и зеленчукот во Грција

 

Цените на овошјето и зеленчукот во Грција не престануваат да растат. Како што пренесува грчкиот весник „Етнос“, Комисијата за конкурентност утврдила дека картелите се насекаде присутни и дека цените на овошјето и зеленчукот откако ќе се произведат добиваат надградена цена и до 180 отсто.

Најголемо поскапување се забележува кај  јаболка, портокали, праски, компири, домати, краставици и марули.

05.12.2013 - 12:20
Фото: 
доктори.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега