Скопски преварант заврши зад решетки

 

Скопската полиција во вторникот го лиши од слобода скопјанецот Браим С. (38) кој се барал за издржување затворска казна во траење од една година и шест месеци.

Според информациите од скопската полиција, скопјанецот издржува казна во Затвор - Скопје за сторено кривично дело “злоупотреба на службена положба и овластување”. 

 

05.12.2013 - 12:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега