Тетово: Се возел со такси а излегол во ќар - еве како

 

Итар патник успеал да му подметне фалсификувани 1.000 денари на тетовски таксист.

Според информациите од полицијата, таксистот Р.У. од Тетово, вчера пријавил дека засега непознат патник кој се возел во неговото возило, му платил со фалсификувана банкнота од 1.000 денари.

Полицијата работи на целосно расветлување на случајот.

 

05.12.2013 - 12:02

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега