ВИДЕО: Во брак се цели 80 години а се скарале само еднаш!

 

Џон и Ен Бетар се венчаеле во далечната 1932 година и се уште се заедно. Овој пар кој цели 80 години е заедно ја открива формулата за долг и успешен брак.

102-годишниот Џон вели: "Треба да бидеш задоволен со тоа што го имаш, и со тоа што го работиш", додека 98-годишната Ен додава: "Учите да се прифаќате еден со друг и начинот на живот, слога, неслога и врската со децата....Тоа е главниот интерес - децата".

Парот до сега се скарал само еднаш за тоа кој да зготви ручек.

Навистина се преслатки....кој не би посакал да има ваков брак...

05.12.2013 - 10:22

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега