Езел: На снимањата сме како робови!

 

 

- Стануваме во раните утрински часови, снимаме цел ден, нема пауза подолга од 15 минути...вели Езел.

Актерот додава дека ја сака професијата која ја работи, но дека навистина актерството во Турција треба да доживее револуција. Тој додава дека по напорниот ден не може ни да заспие бидејќи како што вели "мозокот ми работи сто на час".

Исто така, актерот додава дека им се возхитува на своите колеги кои имаат семејства, па кога по напорниот ден ќе отидоа дома, успеваа да се грижат и за нив.

 

05.12.2013 - 10:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега