ФОТО: Запознајте го човекот кој е роден без сетило за мирис

 

Во животот никогаш не сум почувствувал мирис, ништо ниту ми мириса убаво, ниту ми смрди, незнам како мириса било кој цвет и што значи да почувствуваш дека дома се готви вкусен оброк. Вака овој 45-годишен Србин си ја отвара својата душа за Блиц и ја раскажува својата приказна.

45-годишниот Зоран вели дека пушач е веќе 25 години, но не знае како мириса чадот од цигарите. Тој додава и дека никогаш не знае какомирисаат јадењата кои му ги готви сопругата.

- Жалам само за едно. Жал ми е што никогаш не сум го почувтвувал мирисот на жена. Додека бев млад моите пријатели се вртеа по девојки кои убаво мирисаат, а јас не чувствував ништо. Сопругата понекогаш се шегува со мене дека ќе ми даде некое расипано јадење бидејќи и онака нема да забележам, вели Зоран.

Инаку, овој човек за своето пореметување не отишол ни еднаш на лекар, а за Блиц, и самиот не може да објасни зошто.

05.12.2013 - 09:18
Фото: 
блиц.рс

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега