Се преврте камион на патот Кичево - Охрид

 

Товарно возило вчера вечерта се преврте пред превојот Пресека. 

Според информациите од АМСМ, товарното возило се превртело поради неприлагодена брзина. Сообраќајот на патниот правец Кичево - Охрид бил во прекин од 19:30 до 22 часот.

 

 

05.12.2013 - 09:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега