ВИДЕО: Би го напарвиле ли вие ова со својот велосипед?

 

Авантуристот Ескил Ронингсбакен напарви неверојатен подвиг и сите ги остави беззборови.

Тој реши да се спушта по најкривата патека на светот, Тролстиген, а како самото тоа да не е доволно опасно, Ескил возеше наназад.

Тој тврди дека за време на спуштањето постигнал брзина од 80 км/ч...

04.12.2013 - 16:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега